Zmarnowany miesiąc no. 23

To takie trochę bardziej już prawie zmarnowany miesiąc dwadzieścia trzy i pół, ale kto by tam liczył. Komu by się chciało. Kto to tam pilnuje. Są lepsze sposoby marnowania czasu, na ten przykład gapiąc się przez okno zamiast w notatki i myśląc o wakacjach. 

 

 • Bo my Polacy boimy się bardziej, niż potrzebujemy. Strach wyzwala odruch obronny. Odruch – obronny gniew. Gniew – nienawiść. Plujemy na tych, których nigdy nie widzieliśmy na własne oczy i których prawdopodobnie nie zobaczymy – pisze Dominika Horodecka, dodając, że wybiera świat i wolność.
 • Polska Polską, Biedronka Biedronką, żarty żartami, ale nie zapominajmy, że w tym roku obchodzimy stulecie niepodległości. Z tej okazji Biedronka przygotowała spot pt. „Stulatkowie”, który przedstawia to, co sugeruje tytuł, czyli miłych i przede wszystkim mądrych stulatków.
 • Od kiedy mieszkam w Anglii, regularnie dostaję mini zawałów, bo wydaje mi się, że przegapiłam Dzień Matki, by potem sobie przypomnieć, że nasz jest kiedy indziej niż angielski, cypryjski czy angolski. Nasz jednak nadchodzi wielkimi krokami i z tej okazji „inny” tekst Małgosi Frej z Migawki M. o „Matkach bezdzietnych”. Szczególny, bo: Jest wiele form macierzyństwa, o których się nie mówi. Matki, które poroniły wiele razy zanim urodziły. Matki, które urodziły śpiące dziecko. Matki, które rodziły zanim były na to gotowe. Matki, które straciły, ale potem urodziły. Matki, które rodziły i grzebały tego samego miesiąca. Matki, które nigdy by były.
 • Najlepsza wymówka, która powinna być uznawana przez wszystkich. I w pełni rozumiana.

 • Przy tak ładnej pogodzie, w dodatku jak na następny film Wesa Andersona trzeba będzie trochę poczekać, najlepiej się słucha muzyki z jego filmów. Potwierdzone naukowo.
 • I jeśli już o pogodzie mowa, to na pewno ciężko jest wysiedzieć nad książkami (jak mi) i nie myśleć o wakacjach (jak ja). Nie pomaga też na pewno (piękny) film Marcina Mosaka ze Sri Lanki, gdzie spędził dwa miesiące.
  • Zniewoleniem jest chyba ten moment, kiedy chcemy podobać się nie sobie, ale ludziom – pisze Sara Ferreira aka Miss Ferreira w swoim poście pt. „Mamo, jestem niewystarczająco ładna…” o wychowywaniu córki w erze kultu piękności. Dzieci co prawda nie mam, ale jakoś mi się również żyje w tych czasach.
  • Zapomnijcie o Humans of New York! Tzn. lepiej nie, bo dużo piękna stracicie, ale znajdźcie w swoim życiu miejsce na profil cudowny, o ile nie cudowniejszy, bo z psami. Cały profil w pieskach i o pieskach. Czego chcieć więcej?

A post shared by The Dogist (@thedogist) on

 • Lokowanie Tima Kellnera jako produktu nadrzędnego mam już opanowane do perfekcji. Tym razem aż dwa, bo i Bruksela, i najnowsze video, reklamujące Indigo od Burberry. Obydwa wizualnie i dźwiękowo idealne. Ale jak zawsze mogę być trochę subiektywna. Albo i nie.
 • I na koniec, z okazji poniedziałku – Malczewski z tortownicą na głowie od Minervy!

Zdjęcie: „How I Met Your Mother”; źródło: IMDb

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s